Sportovní den Paralympijské výzvy

 Dnes jsme si všichni ve škole moc užili sportovní den, který pro nás připravil tým Paralympijské výzvy.
Naši školu vylosovali za zapsané výsledky v roce 2022, ve kterém v projektu Olympijského víceboje bylo zapojeno více než 100 škol se speciálním vzdělávacím programem. Celkem v roce 2023 organizují 12 Sportovních dnů Paralympijské výzvy po celé České republice a my jsme měli to štěstí, že jsme byli mezi nimi!
Tým Paralympijské výzvy nám přichystal zábavné sportovně-vzdělávací dopoledne. Naši žáci plnili některé disciplíny Olympijského diplomu či Odznaku všestrannosti. Poté prostřednictvím besedy se známým vrcholovým sportovcem Martinem Adamčíkem nám představili český parasport. Martin Adamčík je český reprezentant a rekordman ve vrhačských disciplínách.
Všem zapojeným dětem poté rozdali odměny za absolvování Sportovního dne. Nechybělo ani kouzelnické představení známého českého iluzionisty Pavla Dolejšky, který celou akci také moderoval.
Počasí nám sice moc nepřálo, ale díky pronájmu tělocvičny ve Sportovním areálu Kotlina se akce mohla uskutečnit (škoda, že nemáme žádnou tělocvičnu ve škole, využili bychom ji naplno).
Děkujeme za krásný zážitek a motivaci ke sportu i zdolávání překážek.
Eva Kořínková