Školní družina, oddělení II.

Naše oddělení školní družiny využilo možnosti si zpestřit jedno čtvrteční odpoledne hudební besedou s panem Janem Zvolánkem a ukázkami instrumentální činnosti. Na začátku nás seznámil s hudebními nástroji jako je zobcová flétna, klarinet, saxofon, foukací harmonika či jak se dá zahrát i na obyčejnou plastovou lahev naplněnou vodou. Nechyběla ani trocha hudební teorie z oblasti historie hudebních nástrojů, doplněná prohlídkou různých učebnic a notových záznamů. Velkou vzácností byla pro nás všechny i možnost prohlédnout si zblízka a „sáhnout“ na dřevěný klarinet, kterému je 100 let. Žáci si mohli také vybrat písničky z pohádek a dětských filmů, které mají rádi a náš host jim je dokázal postupně na všechny hudební nástroje přehrát. Na závěr si vyzkoušel zahrát každý z žáků na sopránovou zobcovou flétnu pod jeho vedením. Všichni se tak stali, aspoň na okamžik, úspěšným mladým hudebníkem s radostným úsměvem ve tváři a jiskřičkami v očích. Jako poděkování za překrásné chvíle s hudbou jsme na oplátku předali malý dárek z naší keramické dílny.
Hana Caklová, Vladimíra Vydláková, Jana Janková a Marcela Jirková