Šachový turnaj

23.6.2021 proběhl v naší škole historicky první šachový turnaj. Zúčastnilo se ho celkem 33 žáků a zaměstnanců školy.
Kdo si netroufl na šachy, absolvoval turnaj v šachopiškvorkách, kdy se hrají piškvorky na šachovnici s šachovými figurkami.
Všichni hráči přistupovali ke hře se zaujetím. Byli disciplinovaní a dodržovali pravidla sportovního chování. Byli za to odměněni diplomem a drobnou cenou, ti nejlepší obdrželi navíc medaile a hodnotné ceny.
Ceny do turnaje věnovalo Město Havlíčkův Brod a osobně přišel účastníky pozdravit a předat jim ceny místostarosta města Zbyněk Stejskal.
Pozvání přijali i fundovaní rozhodčí a trenéři místního Šachového oddílu TJ Jiskra Havlíčkův Brod, jeho předseda Karel Brodina a Jiří Havel. Pan Brodina se postaral o losování obou turnajů a vyhodnocení výsledků, pan Havel vypomohl jako rozhodčí.
Všichni jsme si turnaje užili.
Eva Kořínková
Foto a video Renáta Koumarová