Noc s Andersenem

Hans Christian Andersen je jedním z největších světových pohádkářů. Na jeho počest se každý rok 31.března pořádá po celém světě akce pod názvem “Noc s Andersenem“. I my, žáci třídy SI., jsme se k této akci přidali. Avšak pojali jsme tuto akci s žáky trochu netradičně. Místo noci jsme pohádkám věnovali celý vyučovací den. Vybrali jsme si jako hlavní téma Ferdu Mravence od českého spisovatele Ondřeje Sekory. On totiž Ferda Mravenec slaví významné jubileum, 90 let od svého prvního výtisku. Gratulujeme.

Začátek projektového dne jsme strávili v kostýmu Ferdy Mravence. A závěr, ten musel být v pyžamu.

Během dne jsme si zazpívali, zacvičili, malovali, vypracovali pracovní listy a poslouchali četbu. Naši projektoví partneři z eTwinningového projektu „Z pohádky do pohádky“ nám připravili krásný kvíz o pohádkách v aplikaci Kahoot. Za jeho přispění jsme si procvičili naše vědomosti o českých pohádkách. Také jsme zapojili BeeBot včelky a prověřili naše znalosti pohádkových dvojic. Co bylo ovšem na celém dni nejkrásnější? Že jsme si sedli i lehli a četli jsme si v knize Ondřeje Sekory Ferda Mravenec.

Den byl úžasný a moc se nám líbil.