Návštěva knihovny

Žáci ze tříd S III., S IV., S V. dne 30.11.2021 navštívili Krajskou knihovnu Vysočiny. Na dětském oddělení měla pro nás paní knihovnice připravenou audioknihu pod názvem: „ Nabu, Nelsí a škola pro superhrdiny“ od autorky Stanislavy Krajíčkové. Žáci se tak dle vyprávění a projektové prezentace mohli seznámit s příběhem dvou štěňat, která se dostala do Školy pro vodící psy. Vyprávějí své zážitky a popisují, jak pak budou pomáhat nevidomému „člověčímu kamarádovi“ u něj doma.
Na konci prezentace proběhlo hlasování, které psí jméno se dětem z příběhu více líbilo, a tak jsme vítězným jménem Nelsí, mohli pojmenovat psí kasičku pro dárcovské příspěvky pro nevidomé osoby. Za tu příležitost moc děkujeme, i za výběr nádherného příběhu.
D. Holasová, M. Kočová, Z. Jůzlová, M. Ledvinková