Kroužek – Jóga pro děti

Na kroužku Jógy pro děti jsme se postupně naučili jednoduchou jógovou sestavu „Pozdrav sluníčku a zemi“ za doprovodu sluneční říkanky a našich plyšových kamarádů. Sestava nám posloužila k protažení páteře a zádového svalstva i k posílení svalstva nohou a chodidel. Z jógových pozic si žáci zacvičili při meditační hudbě dvě nové pozice-PŮLMĚSÍC a BOJOVNÍK. Obě jógové ásany jsou zaměřeny na rozproudění energie, celkově zlepšují koordinaci těla a smysl pro rovnováhu, zmírňují stres a zlepšují nám trávení. Dokáží žákům uvolnit a činí pružnějšími svaly krční, ramenní a zádové, vypjatá hruď napomáhá hlubšímu a plnějšímu dechu. Závěr cvičení tentokrát patřil jednoduchým rehabilitačním cvikům na podložce s plyšovým kamarádem za doprovodu relaxační hudby a nechyběla ani oblíbená rehabilitační pohádka.
Hana Caklová, Vlasta Dočkalová a Marcela Jirková