Jsem laskavec

JSEM LASKAVEC (NADACE LILIE A KARLA JANEČKOVÝCH)
13. LISTOPADU 2022
Laskavost často vnímáme jako vlastnost, která pomáhá druhým. Ve skutečnosti je ale nejvíce prospěšná nám samotným. Proto buďme vstřícní nejen ke svému okolí, ale také sami k sobě. Můžete tak potěšit ostatní a svému životu dodat smysl.
Tento rok se koná již šestý ročník projektu „JSEM LASKAVEC“. Tento projekt je určen všem, kteří chtějí udělat dobrý skutek – radost seniorům, pomoc zvířatům, úklid, sbírka oblečení nebo vlastní nápad.
Praktická škola jednoletá a dvouletá se rozhodla udělat radost všem seniorům z Domova pro seniory Havlíčkův Brod, pracoviště Husova (budova A). V rámci hodin českého jazyka, estetické a společenské výchovy jsme si povídali o tom, kdo v Domově žije a jak to tam vypadá. Vytvořili jsme krásnou podzimní výzdobu. Ve čtvrtek 22. září nadešel „den D“. V tento den jsme navštívili zmiňovaný domov. Aktivizační pracovnice paní Šárka Poubová na nás již čekala. Dovedla nás do jídelny a my jsme ji předali naši výzdobu (podzimní listy a stromy). Ona nás na oplátku pozvala ke stolu, s klienty pro nás dopoledne upekli drobenkovou buchtu. Byla výborná, moc jsme si na ni pochutnali. Po občerstvení jsme se vydali na prohlídku Domova. Lehce jsme nahlédli do jednoho z pokojů a pokračovali jsme (někdo výtahem, někdo po schodech) do přízemí. Odtamtud jsme šli na zahradu a do nové budovy, kde jsme si zahráli hru s názvem „Šoupaná“. Touto hrou naše návštěva směřovala ke konci. S aktivizační pracovnicí jsme se rozloučili, poděkovali jsme ji a všichni jsme shodli, že to nebylo naše poslední setkání. Na ty další se už teď moc těšíme.
Tento projekt vyvrcholí 13. listopadu – DEN LASKAVOSTI (fotografii s návštěvou domova zašleme do projektu).
Veronika Průšová