Jak na sexuální výchovu dětí a dospívajících s mentálním znevýhodněním a PAS

Kdy: 12. září 2023 od 18 do 20 hodin

Cena za kurz/webinář: 190.-

Krátký popis: V průběhu dvou hodinového webináře pod vedením lektorky: Věry Petlanové Zychové, Freya z. s., nahlédneme do toho, kdy a jak začít, jaké pomůcky a metody používat pro děti s mentálním znevýhodněním a PAS. O čem spolu hovořit. Budeme se věnovat nejen náročným situacím, se kterými se můžete setkat a jak je lze řešit, ale i tomu, jak může sexuální výchova dětem pomoci v jejich osobním růstu a rozvoji. A protože sexuální výchova není jen o antikoncepci a prevenci před sexuálním násilím, ale i o emocích, vztahu k okolí, ke svému tělu a jeho přijetí, tak si povíme, jaká témata otevírat a jaké pomůcky k nim využít. Na našich skupinách pro pečující osoby se snažíme vytvořit bezpečný prostor pro setkávání a sdílení témat z oblasti sexuality a vztahů. Provedeme Vás úvodem do sexuality, budeme se bavit, jak správně nastavit hranice, jak řešit problémové chování, které může být způsobeno nenaplněnou sexualitou. A také se budeme věnovat tomu, jak podpořit své dítě v této oblasti.

Kurz pořádá AUTIS-HB z. s. Havlíčkův Brod https://autis-hb.cz/, ve spolupráci s Freya z.s., Praha, https://www.freya.live/cs

  • Na začátku si zmapujeme, jaká témata jsou pro pečující osoby důležitá a věnujeme dostatek času na zodpovězení otázek. Necháváme prostor pro diskuzi, sdílení zkušeností, a hlavně předávání zkušeností.
  • Tento webinář není akreditovaný.
  • Místnost bude otevřena od 17:45 hodin.

 

S přáním klidných dní.

Petra Neubauerová
AUTIS-HB z. s.
Mobil: 737856890
E-mail: spolek%z%autis-hb.cz