ZŠ a PŠ U Trojice obhájila titul eTwinnongová škola

Díky koncepčnímu přístupu k projektovému vzdělávání na mezinárodní úrovni jsme již potřetí obhájili titul eTwinningová škola.
V České republice se titulem může pochlubit pouze 16 škol, z toho 2 v Kraji Vysočina (Základní škola a Praktická škola U Trojice 2104, Havlíčkův Brod a Obchodní akademie, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava).
V průběhu školního roku realizujeme nespočet projektů, některé v rámci celé školy, jiné ve třídách nebo ve spolupráci mezi třídami.
Jsme rovněž zapojeni do projektů mezinárodní spolupráce eTwinning. V rámci těchto projektů spolupracujeme se zahraničními školami.
Spolupráce spočívá v tom, že si domluvíme společné téma, na kterém potom společně pracujeme. Setkáni se školami probíhají online formou. Jde např. o projekty Virtuální třída, Sdílejte naše dědictví, Z pohádky do pohádky, Věda s úsměvem, Svět bylinek a Digi světa se nebojíme, včelky rychle oživíme.
Projekty jsou zpracovány kvalitně, což dokládá několik osvědčení Evropský certifikát kvality a právě ocenění titulem eTwinningová škola.
Nejvíce se projektům eTwinning věnuje Mgr. Renáta Koumarová, která je i jejich ambasadorkou.
Eva Kořínková