Ten dělá to a ten zas tohle

V tomto školním roce se třída SIV zabývala projektem „Ten dělá to a ten zas tohle“. Cílem projektu bylo vzbuzení zájmu žáků o kreativitu a uplatnění svých dovedností ve svém okolí např. výroba dárkových předmětů pro členy rodiny…
Věnovali jsme se výrobě ručního papíru, tkali jsme, aranžovali podzimní, vánoční a velikonoční dekorace, ušili jsme riflová srdce pro maminky, postavili domek z dřevěných cihel, na hrnčířském kruhu jsme si vytočili hrnečky i s pokličkami, uvařili jsme pečený čaj, plstili jsme korálky, odlili jsme dekorace z pryskyřičné sádry, vyrobili jsme si domácí voňavá mýdla a domácí repelent.
Činnosti žáky bavili a zaujali je hlavně takové, které se podobají alchymii jako třeba výroba ručního papíru a domácího mýdla. Byli kreativní, zvídaví a vynalézaví. A kdo ví, třeba se naše kreativní tvoření stalo inspirací pro vznik nového koníčku.
Martina Kočová