Projektový den v záchranné stanici Pavlov

Projektový den v záchranné stanici Pavlov
V úterý 22. 6. 2021 se žáci tříd SIII, SIV a SV zúčastnili projektového dne v záchranné stanici Pavlov, což je nezisková organizace pečující o hendikepované živočichy, které pak navrací zpět do přírody. Se stanicí naše škola dlouhodobě spolupracuje. Dokonce jsme kmotry mláďat netopýrů, veverek a ježků. Ujala se nás paní průvodkyně, která nám poutavou a zábavnou formou vyprávěla o zvířecích obyvatelích stanice. Umožnila nám blízký kontakt s některými živočichy.
Děti s nadšením shlédly krmení maličkých i už poněkud odrostlých mláďat ptáků. Vymýšleli jsme jméno pro čápátko. Delší dobu jsme strávili u ohrádky se třemi srnčátky Emičkou, Evičkou a Edou, co si zrovna pochutnávaly na jehněčím mléce. Kamarádili jsme se se sovou pálenou - Juliánem. Ve svém privátním jezírku nás skopičinami pobavila vydřice Mája. V jednom prostorném výběhu nás dokonce přišel zkontrolovat lišák Lukáš. Byl tak odvážný, že se k nám přiblížil natolik, že jsme si koukali z očí do očí a od někoho se nechal i pohladit. Z vedlejšího výběhu nás žárlivě sledovala muflonka Muflina. Vydali jsme se za ní také a ona před námi pózovala jako profesionální modelka. A nakonec jsme se všichni pomazlili se srnčí slečnou Dášenkou.
Bylo nám tam krásně a dlouho budeme na naše zvířecí kamarády vzpomínat.
Martina Kočová