Projektový den „Hurá na hrad“

Doneslo se nám, že je někde ve zřícenině hradu Ronovec neboli Sommerburg nebo také Žumburk (česky Letní hrad) ukryt poklad. Vrtalo nám to hlavou, poklad nám nedal spát. Mohlo by to být zajímavé dobrodružství. Nebudeme vás dlouho napínat. Ve středu 16.9. jsme naskočili na vlak a vyrazili směr Břevnice. Tam jsme vystoupili a pak už jen svižně kráčeli pěšky. Vidina pokladu nás hnala vpřed. Cestou jsme potkali slepýše. Ale byl moc rychlý a nestihli jsme ho bohužel vyfotit. Škoda.  Hodně času jsme strávili pozorováním těžby dřeva strojem, který se jmenuje harvestor John Deer. Žasli jsme, co tento kolos dokáže. Pohrával si s kmenem stromu, jako by to bylo pírko. Nakonec nás hledačská vášeň přemohla a pokračovali jsme v cestě na zříceninu. No, pokračovali, spíše upalovali. Ještě, aby nám poklad někdo vyfoukl. Zakrátko jsme byli v cíli a začalo hledání. Prozkoumali jsme každý kout, každou skulinu a světe div se, POKLAD JSME NAŠLI!!! Spravedlivým dílem jsme si ho rozdělili. Z celé cesty a hledání jsme dostali hlad. Nebylo nic lehčího, než nasbírat chroští, klestí, chřáčí (to je zajímavé, kolik má taková malá suchá větvička zvláštních názvů) a na hradním ohništi si rozdělat oheň.  Na něm jsme si upekli buřty. Posíleni jsme se ještě vydali podívat na památný smrk, který je starý 150 let a má obvod kmenu 380 cm. Zkusili jsme kmen obejmout - podařilo se nám to! Zbývalo nám vydat se na zpáteční cestu do Břevnice. Nastoupili jsme do vlaku a hurá zpět a domů. Byl to parádní projektový den, moc jsme si vše užili a už zase přemýšlíme, co bychom mohli probádat, prozkoumat nebo objevit příště. A slibujeme, že se s vámi o naše zážitky zase podělíme.

Honza, Radek, Anička, Páťa, Jirka a Kamil ze tříd SIV. a SV.