Projektový den Anděl pro každého

Posledních 14 dní probíhal na naší škole projekt „Anděl pro každého“. Žáci si vymodelovali anděla z keramické hlíny a vdechli mu právě tu podobu, kterou si u anděla představují. A bylo jedno, zda to byl baculatý kudrnatý anděl nebo pihatý rozcuchaný anděl, který vypadá jako rošťák. A kdo si netroufal na anděla, tak si vymodeloval vánočního kapříka.

 

Připomeňme si, kdo jsou vlastně andělé:

Andělé – jsou s námi v každém okamžiku našeho života. Nevidíme je a ani si na ně nemůžeme sáhnout. Přesto v jejich existenci věříme. Máme rádi tu atmosféru, nadpřirozeno a konání dobra, které se s nimi pojí. Vůbec si neumíme představit klasické Vánoce bez andělů. Slovo anděl pochází z řečtiny a znamená posel (angelos). Anděly považujeme za nadpřirozené bytosti, které jsou podřízeny Bohu a mají sloužit jako poslové mezi lidmi a Bohem a mohou mít nejrůznější podobu.