Přijímací řízení na střední školu pro školní rok 2019/2020

Ředitelka Základní školy a Praktické školy, U Trojice 2104, Havlíčkův Brod, vyhlašuje 3. kolo přijímacího řízení pro přijetí do oborů vzdělání Praktická škola jednoletá (kód oboru: 78-62-C/01) a Praktická škola dvouletá (kód oboru: 78-62-C/02).

3. kolo přijímacího řízení: 26. 6. - 31. 8. 2019 (kritéria přijímacího řízení totožná s 1. kolem - viz text níže).

Podmínky pro přijetí ke vzdělávání:

78-62-C/01 Praktická škola jednoletá

Praktická škola jednoletá je určena žákům s mentálním postižením, autismem a vícečetným postižením, kteří ukončili:

-          povinnou školní docházku v základní škole samostatně zřízené pro žáky se zdravotním postižením

-          povinnou školní docházku v základní škole speciální

-          povinnou školní docházku, ale nezískali základní vzdělání ani základy vzdělání

-          základní vzdělávání na základní škole a z vážných zdravotních důvodů, které jsou v kombinaci s mentálním postižením, se nemohou vzdělávat na jiném typu školy.

Kritéria pro přijímací řízení:

1. Řádně vyplněná a odevzdaná přihláška na střední školu (růžový formulář)
  2. Hodnocení na vysvědčení ze základního vzdělávání z posledních dvou ročníků, ve kterých uchazeč splnil nebo plní povinnou školní docházku.
  3. Zdravotní stav odpovídající typu zvoleného oboru – potvrzení lékaře
  4. Vyjádření školského poradenského zařízení k zařazení žáka do zvoleného oboru.

Uchazeči budou přijímání bez přijímacího řízení do naplnění kapacity oboru, tj do počtu 7 žáků v oboru.

Oznámení výsledků přijímacího řízení: O výsledku přijímacího řízení bude vydáno rozhodnutí, nejdříve 22. 4. 2018. V případě přijetí uchazeče na střední školu je potřeba do 10 pracovních dnů od doručení rozhodnutí zaslat řediteli střední školy zápisový lístek. Nebude-li zápisový lístek v této lhůtě škole doručen, je možné místo obsadit jiným uchazečem.

78-62-C/02 Praktická škola dvouletá

Praktická škola dvouletá je určena žákům se středně těžkým mentálním postižením, případně s lehkým mentálním postižením v kombinaci s dalším zdravotním postižením, kteří ukončili:

-          povinnou školní docházku v základní škole speciální

-          povinnou školní docházku, ale nezískali základní vzdělání

Kritéria pro přijímací řízení:

1. Řádně vyplněná a odevzdaná přihláška na střední školu (růžový formulář)
  3. Zdravotní stav odpovídající typu zvoleného oboru – potvrzení lékaře

Uchazeči budou přijímání bez přijímacího řízení do naplnění kapacity oboru, tj do počtu 24 žáků v oboru.

Oznámení výsledků přijímacího řízení: O výsledku přijímacího řízení bude vydáno rozhodnutí. V případě přijetí uchazeče na střední školu je třeba do 10 pracovních dnů od doručení rozhodnutí zaslat řediteli střední školy zápisový lístek. Nebude-li zápisový lístek v této lhůtě škole doručen, je možné místo obsadit jiným uchazečem.