Pojďte rychle k nám, máme tady karneval

Projektový den „Vodníci, bludičky, polednice i hejkalové pojďte rychle k nám, máme tady karneval“

Dne 25. října proběhl ve třídě SI projektový den „Halloween známý neznámý“. Tento projekt byl tematicky změřen na svátek, který k nám přišel z anglicky mluvících zemí a postupně se u nás zabydlel.
V tento projektový den jsme si vyrobili čelenky z dýní a netopýrem, vyzdobili třídu halloweenskými řetězy, zavěsili látkové a papírové duchy do prostoru, ozdobili stůl.
Na interaktivní tabuli jsme plnili připravené úkoly, které byly spojeny s Halloweenem.
Také pracovní listy byly tematicky zaměřeny.
Závěrem jsme si vyrobili pro rodiče šípkové čajové ježečky.
Projektový den se nám vydařil.
Renáta Koumarová

ve třídě ZII:
Karnevalové dopoledne se vydařilo. Ráno proběhlo krátké setkání všech masek ve vestibulu školy. Dostali jsme ,,Hejkalovou motanici “ s indicií k pokladu, který jsme našli na školní zahradě. Následovaly soutěže a hry ve třídě. Na pracovní listy nezbyl čas. Děti soutěžily s nadšením.
Jitka Fialová