Ochutnávka mléčných výrobků aneb , kdo nám mléko dává.

Ve středu 29.1.2020  měla třída Z I a S II další projektový den, který jsme nazvali ,, Ochutnávka mléčných výrobků aneb , kdo nám mléko dává." Žáci si poslechli krátké povídání paní farmářky Eisenvortové o zvířátkách, která žijí na jejím statku a zároveň  dávají mléko. Prohlédli jsme si  obrázky zvířat a sami je výtvarně různými technikami ztvárnili. Zazpívali jsme si písničky, řekli básničky , vypracovali připravené pracovní listy.Paní asistentky uvařily pudinky. Zlatým hřebem tohoto dne byla ochutnávka mléčných výrobků. Děti ochutnávaly nejen kravské produkty, ale i ovčí a kozí sýr. Ty statečnější si daly i tvarůžkový krém. Nejvíce nám však chutnaly sladké produkty jako byly Pribináčky, sladký tvaroh, mléčná rýže,...

Jako vždy se nám den velmi povedl, děti si domů odnesly Kostíky - zdravou svačinku. Už se těšíme na další projekt.