Návštěva na zřícenině hradu Orlík

Dne 30. 9. se zúčastnily třídy S III., S IV. a S V. projektového dne s návštěvou zříceniny hradu Orlík a centra města Humpolce. Cestu jsme z HB absolvovali autobusem na zastávku Rozkoš – Humpolec, odkud to byl kousek ke zřícenině hradu. Cestou nás provázeli informační tabule a pověst, která se vázala k danému prostředí i historii. Děti obdivovaly celý hradní komplex, některé zvládly i výstup na hradní věž se 104 schody. Výhled byl dech beroucí, pro některé neskutečným zážitkem. Z hradu jsme poté putovali Stezkou Otakara Březiny (s mnohými zastaveními) směrem až do centra města. Z časových důvodů jsme nezašli do původně plánovaného Muzea Dr. A. Hrdličky. Po prohlídce centra města a návštěvy parku Stromovka s pamětním kamenem, jsme ještě zvládli delší cestu na vlakové nádraží. Vrátili jsme se zpět plni radosti a báječných zážitků. Všem se nám to moc líbilo.
Dana Holasová, Zuzana Jůzlová, Marie Ledvinková, Markéta Viterová, Jana Sobotová, Štěpánka HLoušová