Návštěva Krajské knihovny Vysočina

V rámci kroužku Hravé čtení jsme v pondělí 30. října navštívili Krajskou knihovnu Vysočina.
Žáci se seznámili s budovou knihovny a jejími jednotlivými odděleními. Mohli vidět, jak se používá kartička registrovaného čtenáře. Vyslechli krátké povídání paní knihovnice o provozu, možnostech a nabízených programech knihovny.
Viděli, jak se knihy označují a řadí abecedně podle názvu a jména autora. Důležitá informace, kterou se dozvěděli, byla, jak mohou najít knihu podle barevného odlišení pro svůj věk.
Paní pracovnice knihovny dětem také vysvětlila, jaké jsou podmínky pro registraci nového čtenáře. Žáky zaujala možnost vypůjčit si nejen knihu, ale i deskovou hru, CD nebo DVD.
Podle vlastního zájmu si každý vybral knihu a společně jsme u stolečku mohli číst, povídat si a prohlížet knížky. Čas v knihovně uběhl velice rychle a museli jsme se rozloučit.
Zapůjčili jsme si společenskou hru, kterou děti vybraly.
Žáci byli návštěvou knihovny nadšeni a s radostně odnášeli vypůjčenou hru. Těší se nejen na příští hodinu kroužku, kdy hru společně vyzkoušíme, ale také na naši další návštěvu knihovny.
Marie Ledvinková