Národní konference 2019 - Erasmus+/eTwinning

 

Ve dnech 11. a 12. října se v Ostravě uskutečnila Národní konference Erasmus+/eTwinning, které se zúčastnilo více než 100 učitelů z mateřských, základních a středních škol a dalších odborníků ve vzdělávání z celé České republiky.

Naši školu úspěšně reprezentovala paní Mgr. Renáta Koumarová.

V úvodu konference byl zhodnocen aktuální vývoj programu Erasmus+ ve školním vzdělávání a následně byly slavnostně předány Národní ceny eTwinning těm nejlepším projektům z řad držitelů certifikátů kvality eTwinning 2019 a proběhla společná diskuze oceněných na témata vycházející z otázek od účastníků konference.

Sobotní program byl spojen s Evropským týdnem programování (Code Week). V ranní části proběhl veletrh nápadů, jehož cílem bylo ukázat, že programovat může skutečně každý a že k některým aktivitám není potřeba ani žádné speciální vybavení – stačí jen fixy, pastelky a dobrý nápad. 

Na veletrh nápadů navázala diskuze u kulatého stolu na téma Školy a online bezpečnost. S využitím digitálních technologií je spojená i otázka zajištění online bezpečnosti.