Napsali o nás

V pondělí 9. 5. navštívil zástupce ředitele Jakub Kořínek společně s naší americkou asistentkou do výuky anglického jazyka Saemyi Jeong Základní a Praktickou školu v Havlíčkově Brodě. Zdá se Vám toto spojení zvláštní? Nemusí! Saemyi totiž v USA vystudovala právě obor speciální pedagogiky a od svého příjezdu do České republiky se chtěla podívat do školy, která se zaměřuje na žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Setkání se uskutečnilo při příležitosti dlouho očekávané návštěvy z Rumunska. Do školy v Havlíčkově Brodě totiž zavítaly speciální pedagožky Oana a Alina z rumunského města Lugoj, které zde absolvují týdenní pobyt v rámci programu Erasmus+.
Nejdříve jsme se seznámili s vedením školy, následně také se všemi žáky a zaměstnanci školy. Žáci nás přivítali několika kulturními vystoupeními a malým dárečkem.
Po prohlídce školy a obědě následovalo posezení s pedagogickým sborem, při kterém jsme si navzájem představili vzdělávací systémy České republiky, Rumunska a USA. Poutavé bylo rovněž vyprávění Saemyi, která pedagogům prozradila zajímavosti ze svého života a způsob, jakým se dostala do České republiky prostřednictvím Fulbrightovy komise. Její mentor, Jakub Kořínek, se společně s učiteli anglického jazyka havlíčkobrodské školy postaral o překládání veškeré komunikace z anglického do českého jazyka a naopak.
Důkazem toho, že se celé setkání neslo ve velmi přátelském duchu svědčí i následná návštěva našich nových rumunských přátel v Akademii ve Světlé nad Sázavou. Oana a Alina přijaly naše pozvání a v úterý po obědě přijely také na prohlídku naší školy.
Děkujeme @skolautrojice za přátelské přijetí a obdivujeme péči, kterou tamní tým pedagogů dopřává svým žákům se speciálními vzdělávacími potřebami!
Mgr. Jakub Kořínek
@whereismsjeong