Mezinárodní konference „Classrooms in Action Addressing Climate Change with eTwinning!“

Ve dnech 22. 10. – 24. 10. 2020 se, jako zástupce naší školy, zúčastnila Mgr. Renáta Koumarová mezinárodní konference „Classrooms in Action Addressing Climate Change with eTwinning!“, která byla věnována aktuálnímu tématu klimatické změny a ekologie na naší planetě. Dny konference byly naplněny zajímavými workshopy. Paní učitelka Koumarová se zúčastnila těchto workshopů:   

1.Collaborative Art Projects to Save the Planet – přednášející Alexandra Gábor (velice pěkná prezentace, která obsahovala zajímavé nápady, jak zapojit VV do projektů)

2.Up-cycling – New Level of Recycling – přednášející Sylwester Zasoński (nápady jak kreativně využít již nepotřebné věci)

3.Actions to Protect the Earth – Local and Global Change Agents – přednášející Tomasz Ordza (velice pěkně uchopená přednáška, která obsahovala skvělé nápady, aktivity a aplikace, které mohu být využity v projektech)

4.Using the Outdoor School Environment for Real Environmental Education – přednášející Carmel Moore (zajímavé náměty pro venkovní aktivity inspirované Lesními školami a myšlenkou „Učíme venku“)

Mimo těchto workshopů se paní učitelka také účastnila přednášek zaměřených na tak ožehavé téma, jako je záchrana naší planety i prezentací zahraničních kolegů, kteří představili zajímavé projekty.

Konference byla velice zajímavá, prodchnutá myšlenkou zachránit naši kdysi zelenou planetu.