Kroužek Jóga pro děti

Na kroužku Jóga pro děti jsme si zacvičili hravou rozcvičku tai chi se zvířátky a dýcháním za doprovodu relaxační hudby. Využili jsme i plyšové kamarády a naučili se dvě nové jednoduché jógové pozice – Kočka a Okýnko. Tyto ásany posilují a protahují tělo, jeho střed, uvolňují oblast ramen, podporují zažívání a aktivují spodní část břicha. K uvolnění organismu na podložce jsme tentokrát použili oblíbenou solnou lampu. Žáci měli možnost drobné krystalky i kusy tohoto nerostu si vzít do dlaně a prohlédnout z blízka. Solné krystaly mají velký vliv na duševní pohodu, zklidňují, vyvolávají dobrou náladu a působí očistně. Pomáhají nám odstranit špatné návyky, zahání strach, melancholii či pesimismus. Závěr jógy patřil tradičně jógové pohádce, protentokrát pod názvem „Světluška“.
Hana Caklová, Vlasta Dočkalová a Marcela Jirková