Kroužek – Jóga pro děti

Na kroužku Jóga pro děti jsme si zopakovali hravou rozcvičku tai chi se zvířátky a dýcháním, rozcvičili se pozicí Slona a Lva. Za doprovodu jednoduchých říkadel se žáci naučili také cviky k uvolnění ruky, zápěstí a záprstí. Velkou výzvou byl pro nás nácvik jógové pozice Papoušek a Židle za pomoci plyšových kamarádů při relaxační hudbě. Pozice Papoušek nám posloužila k posílení a protažení zádových svalů, ramen, hrudníku a plic. Redukuje stres a napětí, srovnává kotníky, lýtka, kolena a stehna. Pozice Židle zvyšuje naši sílu, vytrvalost a stabilitu, posílila nám stehenní a hýžďové svaly, zpevnila kotníky a bojuje proti plochým nohám. Učí nás napřímení páteře a pravidelné provádění této pozice napravuje vadné držení těla. Závěr jógy patřil tentokrát rehabilitačnímu cvičení a uvolnění na podložce za doprovodu meditační hudby a relaxační pohádky pod názvem „Splněná přání“.
Hana Caklová, Vlasta Dočkalová a Marcela Jirková