Jsem laskavec

věděli jste, že i laskavost má svůj svátek? Slaví se každoročně 13. listopadu, který se tak stává dnem, kdy se šíří dobro po celém světě.
Být laskavý může být každý sám k sobě, ke svému tělu, ke svým blízkým, kamarádům, k ostatním lidem, ale také třeba k přírodě a životnímu prostředí. Svět je zkrátka plný laskavostí a příkladů laskavosti, které nás nic nestojí a které může dělat každý z nás, je opravdu hodně. Začněme se více usmívat, častěji říkat slůvka prosím a děkuji, omlouvejme se za slova, která neměla být vyslovena, povzbuzujme se a pomáhejme ostatním. Dělejme náhodné dobré skutky, za které neočekávejme nic nazpět, hledejme každý den v životě to dobré a dívejme se na svět laskavýma očima i tehdy, když se nám zdá, že svět je pochmurný…
Každý z nás může být laskavec a spolu s projektem #jsemlaskavec si vyzkoušet, jaké to je, když druhým uděláme radost dobrým skutkem.
Třída PŠ II se do tohoto laskavého projektu zapojila již podruhé. Udělali jsme radost seniorům z Domova pro seniory HB (Husova A). S tímto Domovem pracujeme po celý rok nejen kvůli zmíněnému projektu.
Užijte si dnešní LASKAVÝ DEN.
Za třídu PŠ II
Veronika Průšová