Jóga pro děti

Na kroužku Jóga pro děti jsme si tradičně zacvičili jógovou sestavu – Pozdrav sluníčku a zemi, zopakovali část již naučených ásan – Hora, Hvězda, Půlměsíc a Bojovník. Naučili jsme se také postupně dvě další jógové pozice STOLÍK a MÍSA. První nás učí správně sedět, protáhnout si zadní stranu stehen a lýtek, zlepšit mobilitu kyčlí. Vytahováním sedacích kostí si zároveň srovnáme pěkně záda. Druhá pozice patří do těch obtížnějších. Tato ásana nám zlepšuje pohyblivost ramen a páteře, protahuje břicho i zvyšuje dechovou kapacitu. Kdo nedokázal zacvičit pozici Mísa, mohl si ji představit v duchu podle obrázku a provést cvik za pomoci svého plyšového kamaráda. Rehabilitační cvičení jsme tentokrát zaměřili na oblast krční páteře, lopatek, ramen a paží, využili k tomu kompenzační pomůcky včetně plyšového zvířátka. Závěr kroužku patřil tanečkům za doprovodu lidové hudby, následné relaxaci a uvolnění organismu na podložce při meditační hudbě a rehabilitační pohádce pod názvem „Hadí královna“.
Hana Caklová, Vlasta Dočkalová a Marcela Jirková