Ježíškův pomocník

Projektový den Ježíškův pomocník byl zaměřený na pomáhání druhým a finanční gramotnost. Velice se nám vydařil. Žáci byli rozděleni do tří skupin, každá skupina si vybrala vlastní kartičku ze stromu splněných přání a dostala svůj vlastní pracovní list.
Skupinky samostatně vybíraly, co a kde nakoupí, v obchodě s prodavači také komunikovaly bez pomoci pedagogů. Každý úspěšně nakoupil dárek, napsal přáníčko, dárek zabalil a vyplnil pracovní list.
Vybrané dárky byly moc hezké a splňovaly veškeré požadavky, včetně toho, že cenově nepřesáhly stanovený limit. Následně žáci s pedagogy šli dárky odevzdat do informačního centra.
Žáci i učitelé si z celého projektového dne odnášeli pozitivní a hřejivé pocity, jelikož měli možnost pomoci splnit přání lidem, kteří dobročinnost potřebují.
Za třídy ZIII a ZIV Kamila Novotná