Hipoterapie

Dne 9. 11. 2023 se žáci tříd S IV a S VI zúčastnili hipoterapie. Po delší ranní procházce dorazili žáci k místu určení – Baltic Ranch Havlíčkův Brod. Žáci prozkoumali areál ranche a seznamovali se s koňmi, kteří byli zatím v ohradě. Pro naši hipoterapii byla vybrána klisna jménem Bella, která měla bílou barvu a krásnou hřívu. Žáci se o Bellu museli nejdříve postarat. Vyčesávali, hřebelcovali, čistili kopyta a za odměnu dostávala Bella i ostatní koně jablíčko nebo suchý chléb. Poté nastal dlouho očekáváný program – jízda na koni. Téměř všichni žáci se nebáli na Belle projet, kdo neměl tolik odvahy, alespoň se na ni posadil, což bylo skvělé, jelikož každá snaha se velmi cení!
Po ukončení hipoterapie se třídy S IV a S VI vrátili do školy a žáci odcházeli domů plni dojmů a nadšení.
Kateřina Štefánková, Lucie Hávová