Erasmus Days 2023

V pátek 13. 10. 2023 jsme se zapojili do celoevropských oslav Erasmus Days. Cílem oslav Erasmus Days je zviditelnit projekty realizované v rámci programu Erasmus+ a informovat o jeho přínosech.
Formou prezentace jsme si připomněli loňský projekt Erasmus+, který jsme realizovali v naší škole (https://zsutrojice.cz/.../erasmus-day-projekt-vzdelavani...).
Informovali jsme o celoročním projektu Cesta kolem světa třídy SVI a projektech v rámci platformy e-Twinning.
Prezentace měla slavnostní příchuť - dvě učitelky (Mgr. Holasová a Mgr. Koumarová) totiž právě získaly za své e-Twinningové projekty celkem 4 certifikáty kvality.
Obě se v tento den s žáky svých tříd SIII a PŠI snažily pootevřít kamarádům pomyslné dveře do světa mezinárodních projektů za podpory e-Twinningu. Žáci měli možnost se zblízka podívat na práci v eTwinningu a dokonce se stát součástí aktuálních eTwinningových projektů. Zapojili se aktivně do skládání puzzlí od projektových partnerů z Košic, hlasovali o názvu týmu osadníků, či města, které bude během projektu Osadníci vznikat. Také si vyzkoušeli vytvořit svého Avatara , tak jako jejich spolužáci v projektu Čas na relax.
Eva Kořínková, Kateřina Štefánková a Renáta Koumarová