Dobronín - Ranč Ztracená podkova

Na školní výlet se třída S III vydala vlakem do Dobronína na Ranč Ztracená podkova. Přivítali nás velmi milý majitelé, kteří nás rovnou provedli stájemi a zázemím pro jejich i ustájené koně jiných majitelů.
Děti tak mohly vidět uspořádání stájí s jejich jmény a fotografiemi, zázemí pro osedlání a šatnou pro jezdce, místnost se zásobami potravin pro koně. V areálu je také dětský trenažér na cvičení jízdy na koni v sedle, hřiště s posezením, kde jsme posvačili.
Pak nás paní majitelka vzala ke koňským výběhům. Představila nám koně, hříbata a řekla nám několik zajímavostí o koních – třeba např. že vždy jeden kůň ze skupinky stráží, aby si ostatní mohli lehnout, že kůň leží jen při opravdu tvrdém spánku a spí velmi málo, že mu vystačí balík sena zhruba na 1 měsíc...
Podél výběhu je zároveň naučná stezka, která je volně přístupná veřejnosti, na které se můžete dovědět další informace o koních. Mezi výběhy mají koně i cvičiště, které jsme se také pokusili v zástupu zdolat. Nakonec paní majitelka umožnila dětem pomazlení a jízdu na poníkovi. My jsme ho za to odměnili jablíčky a mrkvemi, které jsme pro ně dovezli.
Šťastní a spokojený jsme se vraceli vlakem nazpět. Výlet se nám opravdu moc líbil a můžeme ho jen a jen doporučit.
Dana Holasová a Hana Kynclová