Den laskavosti

Říká se, že laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. A tak i laskavost jako neobyčejně důležitá lidská vlastnost získala svůj den v kalendáři.
Mezinárodní den laskavosti si pravidelně připomínáme 13. listopadu.
Žáci Praktické školy jednoleté a Praktické školy dvouleté se zapojili do projektu DEN LASKAVOSTI. Tento vzácný projekt pořádá Nadace Lilie a Karla Janečkových. Naši studenti se zapojili tím, že dělají radost seniorům a to konkrétně seniorům z Domova pro seniory Havlíčkův Brod Husova (budova A). Od září jsme v kontaktu s aktivizační pracovnicí a pomáháme tak rozveselit jejich domov (tvoříme, maluje a také i zpíváme). V odkazu níže si můžete poslechnout píseň Haleluja. Text složila Kamila Kopáčková .
Naše spolupráce s Domovem ale zdaleka nekončí. Nyní nás čeká předvánoční setkání s klienty, na které se už moc těšíme.
Veronika Průšová
„V lidském životě jsou důležité tři věci. Zaprvé být laskavý, zadruhé být laskavý a za třetí být laskavý.“ Henry James