Cestou apoštolů

Třída S1 uskutečnila v rámci eTwinningového projektu Malí cestovatelé třídní projektové dny nazvané Cestou apoštolů, během nichž se žáci blíže seznámili s životem a odkazem apoštolů.

Nejprve vyhledali v knihách a na internetu informace o Staroměstském orloji. Paní učitelka vyprávěla žákům o jednotlivých apoštolech, které žáci mohou na orloji vidět. Společně ztvárnili figurky apoštolů. A na závěr vytvořili krátké video, v němž apoštoly a Staroměstský orloj představili svým projektovým partnerům v Polsku a na Slovensku.

Průvodci videem jsou figurky tří malých reportérů – Růža, Anča a Tonda, kteří partnery z eTwinningového projektu Malí cestovatelé seznamují s krásami naší vlasti.

Díky aktivitám uskutečněným v rámci projektových dnů se žáci seznámili nejen s významnou kulturní památkou, jíž Staroměstský orloj bezpochyby je, ale také s životem a odkazem všech 12 apoštolů.

Na závěr projektových dnů zadali žáci třídy S1 spolu s paní učitelkou a asistenty Hankou a Vláďou  úkol svým kamarádům ze Slovenska a Polska: vyrobit vlastní figurky apoštolů a pochlubit hotovými výtvory.

Mgr.Renáta Koumarová