Celoroční projekt třídy SIV ZACHRÁNĚNÉ POKLADY ANEB JDEME CESTOU UPCYKLACE

Celoroční projekt třídy SIV ZACHRÁNĚNÉ POKLADY ANEB JDEME CESTOU UPCYKLACE
Upcyklace je přetváření odpadového materiálu nebo použitých výrobků v nový předmět užitné hodnoty.
Ze starých oken jsme vyrobili nástěnnou dekoraci. Z odřezků dřeva a kovového šrotu jsme stvořili zvířata, která nám hlídají zahradu. Zrenovovali jsme starou žákovskou židli. Ze starých kuchyňských prkýnek jsme sestavili stojánky na obrázky a fotky.
Zkonstruovali jsme activity board - aktivní tabuli. Z odřezků prken a krátkých pastelek (s kterými se už nedá kreslit) rámeček s fotkou.
Žáci si procvičili své manuální zručnosti - opracování dřevěného materiálu broušením, řezání ruční pilkou, zatloukání hřebíků, zašroubování vrutu do dřeva klasickým nebo aku šroubovákem… Fantazie a kreativita běžely na plné obrátky.
Využívali jsme principy upcyklace. Naučili jsme se lépe hospodařit a přemýšlet, zda je nutné zdánlivě nepoužitelný předmět pokaždé vyhodit a zda pro něj nenajdeme využití.
Martina Kočová