Botanická soutěž

Venku to připomíná spíš podzim, o teplém jaru si můžeme jen zdát, nezbývá než si jaro přinést do školy. V pátek učitelé Základní školy a Praktické školy U Trojice, Havlíčkův Brod, připravili botanickou soutěž pro žáky všech kategorií. Zúčastnilo se 33 soutěžících. Náročnost určoval věk, nejvíce 40 rostlin na kartách a 20 živých rostlin měla skupina nejstarších žáků.
Byly zachovány všechny bezpečnostní zásady. Zkoušející měli oddělené třídy a pro žáky si chodili individuálně.
Dík patří všem vyučujícím, kteří pečlivě žáky na soutěž připravili. Opravdu překvapivé byly znalosti a správné určení rodového i druhového jména.
Všem bych přála vidět radost, kterou děti měly z celé soutěže! Je velká škoda, že díky situaci s epidemií nemohou probíhat okresní a krajská kola, kde by naši žáci určitě uspěli. Chtěli bychom poděkovat i MĚSTU HAVLÍČKŮV BROD, které dětem poskytlo hezké ceny.
Těšíme se, že pokud situace dovolí, bude možné pozvat příští jaro širokou veřejnost na naši zahradu, kterou chceme společně s dětmi vybudovat.