Atletický čtyřboj 2023 - okresní kolo

Dne 27. 4. 2023 se uskutečnilo okresní kolo atletického čtyřboje. Ten se konal na hřišti u ZŠ a MŠ Wolkerova. Této akce se účastnila naše škola a Základní škola a Praktická škola Chotěboř. Počasí nám přálo, takže jsme si tento den všichni užili.
Žáci obou škol se velmi snažili a předvedli překrásné výkony. Sputěžilo se v běhu na 60 metrů, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a běhu na dlouhou trať (dívky 800 metrů, chapci 1500 metrů). Mezi dívkami získala Petra Bauerová tři zlaté medaile, pouze v běhu na 800 metrů byla čtvrtá. Další úspěšnou medailistkou byla Aneta Teclová, která získala dvě bronzové a jednu stříbrnou medaili. V běhu na 800 metrů překvapily žákyně Lenka Bumbálková a Eliška Vondráková, které v tomto pořadí doběhly do cíle a získaly zlatou a stříbrnou medaili. Eliška Vondráková byla navíc třetí ve skoku do dálky.
Mezi chlapci byl nejúspěšnější Zdeněk Podrázský, který má dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Do krajského kola postoupili za kategorii chlapců – Bílý Justin a Pavel Samuel z Chotěboře, za naši školu postoupil Zdeněk Podrázský. V kategorii dívek postoupily Laštovičková Vanesa a Zelená Eliška z Chotěboře a naši školu bude reprezentovat Petra Bauerová. Všem účastníkům gratulujeme ke krásným výsledkům a přejeme mnoho dalších úspěchů postupujícím. Mimo soutěž se účastnili i žáci praktické školy, z nich byl nejúspěšnější Viliam Čepe, který podával skvělé výkony zejména ve skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem.
Moc děkujeme pracovníkům za pomoc při přípravě a realizaci tohoto sportovního klání a ZŠ a MŠ Wolkerova za zapůjčení hřiště.
Lenka Čálková