Úvod Dokumenty Kontakty Projekty
Kraj Vysočina zřizovatel organizace.

My city with young european eyes

Paní učitelky Renáta Koumarová a Renata Lehanková se zapojily do eTwinningového projektu „My city with young european eyes“. Se svými žáky budou společně s tureckými a polskými partnery diskutovat o svých městech. Celý projekt potrvá od záři 2017 do června 2018.

Více informací na: twinspace.etwinning.net

Žáci ze třídy SI začali projekt anketní otázkou „Jaká historická památka Havlíčkova Brodu se Vám nejvíce líbí?". Oslovili nejenom spolužáky, zaměstnance školy, ale i rodiče a obyvatele města. Anketu vyhrála naše opravená Stará radnice.

Foto: Renáta Koumarová

V rámci eTwinningového projektu „My city with young Eruropean eyes" navštívili žáci Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě:

Foto a prezentace: Renata Lehanková

Žáci třídy P I zpracovali tři legendy o našem městě: O brodské smrti, O Koudelově kašně a O zvonu Vilém. Děti se aktivně zapojily do jednotlivých legend a zpracovaly je různými formami.

Společně s paní učitelkou Lehankovou vytvořili eknihu - Legends never die.

Společně i jednotlivé objekty navštívili. Starou radnici, vyfotili se u kašny a podívali se do kostela Nanebevzetí Panny Marie, kde je umístěn zvon Vilém.

eknihu LEGENDS NEVER DIE naleznete na adrese: