JITRO – hudební kapela bez hranic

Ze školních lavic na pódia

Jsme začínající kapela JITRO složená z dospělých nadšenců a dětí ze Základní a Praktické školy U Trojice z Havlíčkova Brodu na Vysočině.

Náš příběh začal zcela prostě…

Na začátku byly čtyři „dospělačky“, které chtěly zazpívat na Vánoce dětem. Byly mezi nimi jednak profesionálky, ale i pouhé amatérky, které kdysi pohřbily svůj dětský pěvecký sen. Nazkoušely pár písní a sklidily obrovský potlesk na malé školní akci. Zřejmě tam nastal ten průlom s nápadem založit školní kapelu a angažovat děti ze školy. Z jara roku 2016 tak vznikla formace s názvem JITRO.

V současnosti má naše kapela přes třicet členů a jak samotné moto (pozn. hudební kapela bez hranic) napovídá, najdete u nás členy s různými typy handicapu, dospělé a děti. Všechny nás spojuje láska k muzice, chuť do života a potřeba rozdávat kolem sebe radost. Proto je náš repertoár primárně složen z dynamických písní, jako například Syiahamba nebo Un pocito canta.

V roce 2016 jsme zazpívali na Food festivalu v Habrech, na předávání cen pro nejlepší žáky v Havlíčkově Brodě, na setkání dárců krve v Havlíčkově Brodě. V čase vánočním jsme připravili pásmo vánočních písní, které jsme předvedli seniorům v domově důchodců a na I. Vánočním koncertě v Základní škole U Trojice v Havlíčkově Brodě.

V roce 2017 bychom rádi nahráli hudební CD, natočili klip a zpívali na vybraných akcích.

Kdo nás podporuje

Videotéka