Zpěváci v ZŠ u Trojice v Brodě

Ve středu 24. února se v Základní a Praktické škole U Trojice v Havlíčkově Brodě konala pěvecká soutěž pro žáky školy.

Pestrý den odstartovali organizátoři v ranních hodinách. V atriu budovy školy se sešlo hned několik zpěváků, kteří si připravili pro porotu a diváky krásná vystoupení. „Školní kolo pěvecké soutěže je tradiční soutěží, kterou pořádáme každý rok. Soutěžící jsou rozděleni do třech kategorií a dokonce mohou získat speciální cenu sympatie,“ komentuje Jitka Fialová, hlavní organizátorka soutěže. V letošním roce se v první kategorii, 1. – 5. ročníků, umístili na prvním místě Petra Bauerová, druhém Mário Alexandr Gadžor, třetí příčku obsadil Mário Slovák. V druhé kategorii, 6. - 9. ročníky, získali ocenění žáci Michaela Heřmánková, Libor Adamec a Denis Habásko. Třetí kategorii, skupiny a dvojice, vyhráli Miluše Čermáková, Nikola Motlová, Petr Brabec, Milan Murga, Denisa Žáková, Nikola Elischerová. Cenu sympatie vybojovaly Pavla Smrčková a Jaroslava Ptáčníková. „Letošní rok byl velmi úspěšný. Výherci budou školu reprezentovat v okresním kole pěvecké soutěže, kterou letos pořádáme v naší škole,“ uzavírá Fialová.

Foto: Markéta Nováková