Zlatá propiska pro zpěváky z Vysočiny

Žáci ze Základních a Praktických škol z kraje Vysočina připravili pěvecká vystoupení, která představili ve středu 13. dubna v Havlíčkově Brodě. Ti nejlepší si vyzpívali ocenění a odměnu.

Okresního kola pěvecké soutěže se v letošním roce účastnili zpěváci z Ledče nad Sázavou, Chotěboře a Havlíčkova Brodu. Hlavní organizaci převzali pedagogové ze Základní a Praktické školy U Trojice v Havlíčkově Brodě. „Pěvecká soutěž, pod názvem Propiskové DOREMI, se konala v atriu školy. Děti měly možnost bojovat ve třech kategoriích. První byla určena pro mladší žáky, druhá pro starší a třetí pro dvojice a skupiny,“ vysvětluje Jitka Fialová, hlavní organizátorka.

Výherce vybírala tříčlenná porota, která jednotlivé účinkující bodovala. Na základě nejvyššího ohodnocení vybrala výherce. „Pěvecké výkony všech dětí byly úžasné. Bohužel vyhrát mohla jenom hrstka z nich,“ uvádí Ludmila Šauerová, porotkyně. Na stupních vítězů se v 1. kategorii umístili Jan Pelouch Sylva Kalejová z Chotěboře, Petra Bauerová z Havlíčkova Brodu. Kategorii 2. obsadili Marek Kárník z Ledče nad Sázavou, Denisa Kalejová z Chotěboře a Michaela Heřmánková z Havlíčkova Brodu. Ve skupinách získaly prvenství Pavla Smrčková a Jaroslava Ptáčníková z Brodu.

Okresní kolo pěvecké soutěže je tradiční hudební akce, která je na Vysočině pořádána každý rok. Organizátoři jednotlivých ročníků se střídají a pro soutěžící jsou vždy připraveny krásné ceny a dobroty.

Video: Markéta Nováková: https://youtu.be/N00Od2_I_UY