Zdravá 5

Naše škola se přihlásila do projektu Zdravá 5, konkrétně do programu Párty se zdravou 5. Děti si vyzkoušely přípravu zdravých studených pokrmů. Byly rozděleny do několika skupinek, dozvěděly se užitečné informace o kombinaci zdravých potravin a chutí. Naučily se jednoduché triky ze studené kuchyně i zásady správného stolování. Poté si připravily občerstvení k ochutnávce. Celá akce se u žáků setkala s velkým úspěchem.

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Vzdělávací program Zdravá 5 je realizován společností Ahold již od roku 2004 a za tu dobu vyškolil statisíce dětí v základních i mateřských školách v celé České republice. Hlavním realizátorem Zdravé 5 je Nadační fond Albert.

Více informací: www.zdrava5.cz

Foto: Markéta Nováková