Zájemci o studium navštívili Praktickou školu v Havlíčkově Brodě

Ve středu 9. března navštívili žáci ze Základní školy z Ledče nad Sázavou brodskou Praktickou školu U Trojice. V rámci exkurze nahlédli do výuky a seznámili se s požadavky ke studiu.

Žáci z Ledče procházeli v dopoledních hodinách budovu školy. Během návštěvy si prohlédli školní dílnu, cvičnou kuchyňku, učebnu ICT a další prostory. Následně debatovali s tamějším vedením školy a současnými studenty o možnostech přijetí, podmínkách ke splnění přijímacího řízení a o průběhu výuky. „Bylo to moc fajn povídání. Všem bych naší školu doporučil, protože jsme i dobrá parta,“ konstatoval Denis Habásko, student Praktické školy dvouleté. „Jsme velmi rádi, že nás žáci z Ledče navštívili a doufáme, že se jim u nás líbilo,“ uvedla Klára Sojková, ředitelka školy.

Střední Praktickou školu zpravidla navštěvují absolventi ze základních škol praktických a speciálních. Učivo je primárně zaměřeno na praktické činnosti, je uskutečňováno denní formou s přihlédnutím k individuálním potřebám jednotlivých žáků. „Výuka probíhá v menších kolektivech, pod vedením speciálních pedagogů. Žáci se učí základům vaření, šití, péči o domácnost a rodinu, pracují v dílnách i na pozemku v okolí školy. Získají celou řadu znalostí a dovedností, které mohou využít při vyhledávání zaměstnání, případně při dalším studiu na některém z odborných učilišť,“ popsala Jarmila Čapková, zástupkyně ředitelky školy. Škola nabízí výběr ze dvou oborů – Praktická škola jednoletá a Praktická škola dvouletá a nachází se v poklidné části parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě v budově Základní školy U Trojice.

Foto: Markéta Nováková