Vikingové

Výuka snadno a hravě. Žáci pod vedením Jany Smejkalové zahájili zeměpisné projekty. První měsíční projekt nesl název Švédsko.

Žáci se učili mluvit švédsky, v hodinách slohu psali dopis španělské královně, studovali historii Švédska, především se zaměřili na obyvatele země, kterými byli VIKINGOVÉ. Zkoušeli si psát vzkazy vikingským písmem. V závěru měsíce uspořádali soutěž - vymysleli úkoly vztahující se právě k vikingské kultuře pro své mladší spolužáky a převlékli se do vikingských kostýmů.

Cílem projektů je osvojení základních znalostí v zeměpisu s důrazem na prolínání do dalších předmětů. Každý měsíc si žáci vylosují jeden ze států Evropy a tím se pak budou zabývat. Budou plnit úkoly týkající se konkrétní země, do školy chodit výhradně v barvách státní vlajky, učit se národní jazyk aj.

Autorka projektu a fotografií: Jana Smejkalová