Světový den výživy

V pondělí 16. října slavili žáci rehabilitační třídy Světový den výživy. Pod vedením třídní učitelky Renáty Koumarové si povídali o zdravém životním stylu, o historii a současnosti ve vaření. V kuchyňské dílně si na závěr usmažili palačinky, na kterých si společně velmi pochutnali. Netradiční výuka se všem účastníkům velmi líbila.

Foto: Renáta Koumarová

*Každoročně si od roku 1981 ve více než 150 zemích světa připomínají 16. října Světový den výživy. Slaví se na základě rozhodnutí konference OSN pro výživu a zemědělství (FAO) z roku 1979, ve výroční den založení této organizace v roce 1945. Letošní Světový den výživy byl věnován boji proti hladu v rozvojových zemích. Podle zdrojů OSN umírá denně hladem nebo na nemoci způsobené hladem 24 000 lidí, z toho tři čtvrtiny jsou děti mladší 5 let.