Planetárium Brno

V pondělí 29. května vyjeli žáci ze třídy PIII na výlet do planetária a hvězdárny v Brně.

Astronomický pořad pod názvem „Do vesmíru a zase zpátky“, žáky nadchl. Vypravili se za dobrodružstvím, kdy měli možnost prohlédnout si naši planetu Zemi z vesmíru, mít na dosah ruky naší vesmírnou stanici. Seznámili se s tím, jak to na naší Zemi vše funguje. Navíc zjistili, kde a jakým způsobem můžeme na nebi zahlédnout umělou družici. Dále si prohlédli hvězdné oblohy, ukázali několik jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Měli k dispozici i interaktivní a zábavnou stezku, kde mohli poznávat na vlastní oči, sluch i hmat svět kolem sebe a to prostřednictvím několika interaktivních exponátů, jako je kaleidoskop, pixelová stěna, zvukovod, planetární siloměr nebo spektroskop. Sluníčko krásně hřálo. Proto se na závěr povedeného výletu výletníci rozhodli, osvěžit v Brněnské kašně.

Návštěvou planetária vesmír žáky neopustil, ale naopak - odstartoval jejich měsíční vesmírnou projektovou výuku.

Autorka projektu a fotografií: Jana Smejkalová