Nebe nad Brodem rozsvítila pětistovka létajících přání

13.2.2011

V předvečer svátku svatého Valentýna se v Havlíčkově Brodě uskutečnila akce Nebeský Valentýn. Více než tisícovka lidí si v mrazivém nedělním večeru našla cestu na Havlíčkovo náměstí, kde společně vypustili létající přání.

Do nebe nakonec ze zhasnutého náměstí vzlétla asi pětistovka papírových přání, která rozsvítila oblohu nad centrem města. Lampion přišli poslat jak zamilovaní, tak rodiny s malými dětmi.

„Jsme moc rádi, že se akce vydařila a že i přes nepříjemnou zimu dorazilo víc lidí, než jsme čekali,“ říká Vít Vondráček z e-shopu Ouha.cz, spoluorganizátor akce. Výtěžek z prodeje lampionů byl nakonec šest tisíc korun. Necelá tisícovka se pak vybrala na stánku s výrobky žáků školy a celkem tak putovalo k Trojici téměř 7 000 Kč.

Akce byla krásná i úspěšná a my jsme moc rádi, že lidé přišli a podpořili dobrou věc. Peníze se použijí na nákup kompenzačních pomůcek pro handicapované děti. Akci podpořilo město Havlíčkův Brod, starosta Jan Tecl dokonce převzal nad konáním záštitu a osobně se zúčastnil.