Hrátky 2010

HRÁTKY 2010 aneb setkání dětí se speciálními potřebami kraje Vysočina proměnily všechny zúčastněné v kosmonauty, kteří se navrací z vesmírného výzkumu. Skvělý program připravila jako každý rok ZŠ Demlova v Jihlavě, za což jí patří velký dík. Po zahájení Hrátek v divadelním sále následovaly aktivity v jednotlivých dílnách. Naši žáci začali vesmírný den v počítačové učebně, kde pro ně byl připraven soubor her s vesmírnou tématikou. Po malém občerstvení následovala výtvarná dílna, ve které si každý z kutilů vytvořil z odpadového materiálu svého "Marťánka". Vznikly krásní zelení mužíčci, které si děti odvezly domů jako vzpomínku na hezký den v Jihlavě. Každý správný kosmonaut potřebuje svoji kosmickou loď, tu si naši žáci vytvořili v předposlední dílně, kde zdobili perníky právě ve tvaru kosmické lodě. Nejzábavnější aktivitu představovalo tzv.Putování vesmírem", což byly sportovní soutěže v tělocvičně.

Po Hrátkách účastníkům vyhládlo, tak se snesli i s raketami na zem a poobědvali. Vesmírné dobroty chutnali všem kosmonautům.

Skvělým zakončením bylo vystoupení kouzelníka Milana Osmery, který předvedl svá čísla. Den v Jihlavě si děti užily, odvezly si spoustu dárečků a odměn.