Benefice 2010

Dne 16. 11. 2010 se ve Vinárně Starr v Havlíčkově Brodě uskutečnil již 2. ročník charitativní akce na pomoc handicapovaným dětem.

Akci pořádalo Občanské sdružení Trojka a Základní škola a Praktická škola U Trojice 2104 v Havlíčkově Brodě.

Záměrem akce, s názvem ,,Benefice r. 2010 aneb Jak kubánské rytmy pomáhají", bylo zajistit finanční prostředky na dopravu handicapovaných žáků do školy a tím tak zlepšit několik nešťastných osudů najednou.

A jak letošní 2. ročník dopadl? ,,Nad očekávání výborně. Celková vybraná částka činí 95. 100 korun, což je cca o 15. 000 korun více než v loňském roce." Dodává ředitelka školy Mgr. Klára Sojková.

Samozřejmě taková krásná částka by se nepodařila vybrat, nebýt štědrosti dárců, kteří podpořili myšlenku pomáhat všem těm, kteří si sami pomoci nedokážou. Těmito dárci jsou: pan starosta Bc. Jan Tecl, Jan Meloun, Aleš Fikar, Daniel Trtík, Jan Vaštů a Markéta Kubátová, Hana Formánková, Petra Havlová, Hanka Drápelová, firmy: Ego, Lékárna u Karla, Trass – EKO, Stavointerier, PHD building a v neposlední řadě spousta dárců, kteří si přejí zůstat v anonymitě.

Díky patří sponzorům akce: Vinárně STARR, firmě Málek a Čermák finance, Graphysystems, Vision 5, Jihlavským potravinám, TRIO spol. s. r. o., Cukrárně Vopěnková, Autoškole Vlastimil Blažek a samozřejmě i všem účinkujícím: kubánské kapele Caribe, taneční skupině Justelegance, Dj Vlastimilu Beránkovi, moderátorům Zuzaně Čonkové a Pavlu Provazníkovi.

,,Nedá se slovy popsat radost z pomoci dárců, sponzorů a účinkujících a tak mi dovolte říci alespoň ,Velké díky za Vaši podporu´." Mgr. Klára Sojková.

Markéta Nováková
(hl. organizátorka a patronka Benefice 2010)

www.vision5.cz - Téma: prezentace pouštěná na benefičním večeru v HB
www.caribe.cz (Kubánská kapela, která provázela charitativním večer)